Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

Volle meivakantie op Forteiland Pampus
Met piraten, kamperen op Pampus, Moederdaglunch, telegrafisten en morse-codes. Forteiland Pampus heeft tijdens de meivakantie van 30 april tot en met zondag 8 mei een volle agenda. Piraten nemen het eiland over en de telegrafisten komen vertellen over hun indrukwekkende morse- apparatuur. Wie zijn tent wil uitproberen, heeft de unieke kans om een nacht te kamperen op Pampus. En Moederdag gaat niet ongemerkt voorbij met een lunch in Pampus’Paviljoen 1874. Meer informatie en kaartverkoop is te vinden op www.pampus.nl.  Piraten op Pampus In de meivakantie van 30 april t/m 8 mei is het Piratenweek op Pampus. De hele week kunnen kinderen de piraten morse- speurtocht door het fort doen of is er, voor de jongere kinderen, de puzzelspeurtocht in het Piratenhol. Ook in het Piratenhol kan een eigen handhaak worden geknutseld en de piratenkaart ingekleurd. Deze wordt met de Pampuspost vanaf het eiland verstuurd. Extra piraten zijn er in de weekenden van de meivakantie. Zij testen de kinderen op hun geschiktheid voor piraat met de brul-proef, het zingen van piratenliederen en leuke spelletjes in het fort. Op woensdag 4 mei en de zaterdagen 30 april en 7 mei geeft Piraatgids Roel de Jong rondleidingen door het fort. Kinderen t/m 11 jaar die verkleed komen als piraat, betalen maar € 7,50 entree in de meivakantie. Telegrafisten onthullen morse-geheimen Op zaterdag 30 april en zondag 1 mei strijken de telegrafisten en zendamateurs Ger Fritz en Peter Eijlander neer op Pampus met een heel assortiment aan zendapparatuur. Zij bouwen in het fort een complete zendopstelling en geven uitleg over het zenden vroeger en nu. Bezoekers kunnen zelf (gecodeerde) berichten met morse codes verzenden, maar op een nieuwerwetse manier. Wie het goed doet, verdient het telegrafistendiploma. Dit levert een korting op bij aanschaf van het spannende boek ‘Gijzeling op Pampus’, waarin de telegrafist Ger Fritz een rol speelt. Kamperen op Pampus Forteiland Pampus is 25 jaar geopend voor publiek en viert dat met een aantal bijzondere activiteiten. Een daarvan is de unieke kans om op Pampus te overnachten. In de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 mei kunnen koppels en gezinnen komen kamperen op Pampus. Om 16.30 uur gaat veerboot Stern met tenten en mensen naar het eiland. Daar is Pampus’Paviljoen1874 geopend voor een zomerse barbecue, staan gidsen klaar voor een rondleiding door het fort en is er van alles te beleven en te doen. De zonsondergang én opkomst is een unieke ervaring voor iedere kampeerder. Meer informatie over een nachtje slapen op Natuurcamping Pampus kan worden gekregen via een mailtje naar activiteiten@pampus.nl. Moederdaglunch voor het hele gezin Zondag 8 mei kunnen gezinnen genieten van een speciale Moederdaglunch op Pampus. Van 11.00 tot 14.00 uur wordt de Moederdaglunch geserveerd in Paviljoen1874. De lunch kost € 19,50 voor volwassenen en € 10,50 voor kinderen tot en met 11 jaar. Reserveren en afrekenen voor de lunch kan binnenkort op www.pampus.nl. Informatie & kaartverkoop Over de openingstijden, de veerdienst en het reserveren voor de Moederdaglunch en het kamperen op Pampus staat alle informatie op www.pampus.nl. Hier kunnen ook kaarten met online korting worden gekocht.