Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

Fogol excursies en reizen
De nieuwe website van Fogol is online met een nieuw seizoen vogelexcursies. De excursies worden met name duurzaam ondernomen, zeilend leggen we de route af en het eten aan boord is biologisch. PROGRAMMA 14 mei  - De zwartkopmeeuw als Mediterrane aanwinst op de Kreupel Spreker: Martin Poot Op de Kreupel broedt één van de mooiste meeuwensoorten van Europa. Het vogeleiland heeft blijkbaar dé faciliteiten voor deze soort. Deze nieuwkomers uit oorspronkelijk het Mediterrane gebied broeden op de Kreupel tussen de vele kokmeeuwen en visdieven, maar wat eten zij en waar foerageren ze? En waar gaan ze in de winter precies naar toe en hoe vergaat het ze daar? We varen vanuit de haven van Enkhuizen met het prachtige historische zeilschip de Schuttevaer. Vertrek Enkhuizen 11:00u, EUR 39,50, inclusief biologische lunch. Meer info op www.fogol.nl 26 juni - Vogelvaartocht voor single natuurliefhebbers Spreker: Koos Dijksterhuis Nee, we gaan niet speeddaten tijdens deze vaartocht. We varen naar vogeleiland de Kreupel en bekijken de duizenden vogels die we tegen komen, onderweg en op het eiland. In juni ontploft het eiland bijna van alle broedende vogels zoals kokmeeuwen en zwartkopmeeuwen. We varen vanuit de haven van Enkhuizen met het prachtige historische zeilschip de Schuttevaer. Vertrek Enkhuizen 11:00u, EUR 39,50, inclusief biologische lunch. Meer info op www.fogol.nl 17 juli - Waddenexcursie Programma wordt nog aan gewerkt We varen vanuit de haven van Den Oever met het prachtige historische zeilschip de Schuttevaer. Vertrek haven Den Oever 24 juli - Ruiende casarca's op de Kreupel: ook in 2016? Spreker: Sjoerd Dirksen Het IJsselmeer is een groot zoetwatermeer dat vanwege de omvang en kwaliteit plaats biedt aan omvangrijke populaties van vele vogelsoorten. Sinds twee jaar komen bijna 200 casarca’s naar de Kreupel om hun slagpennen te vernieuwen. Sjoerd Dirksen van de ‘Werkgroep Casarca Nederland’ verteld in een leuke lezing het verhaal van de Casarca's. Zullen de casarca's er weer zijn? We varen vanuit de haven van Enkhuizen met het prachtige historische zeilschip de Schuttevaer. Vertrek Enkhuizen 11:00u, EUR 39,50, inclusief biologische lunch. Meer info op www.fogol.nl 1-8 okt Meerdaagse reis: Oostzee, een week vogels kijken vanaf een Tweemaster (CO2 neutraal!) Kraanvogels, zeearenden en veel watervogels. Vaar mee aan boord van een Oostzee Tjalk in het ‘Wilde Oosten’ van Mecklenburg-Vorpommern in Duitsland. Met lekker eten, slapen aan boord, vogels kijken vanaf de boot maar ook excursies aan land midden in de vogeltrektijd. In samenwerking met locale gidsen met veel gebiedskennis. Meer info op www.fogol.nl Gids/initiatiefnemer gratis Wanneer je minimaal 8 deelnemers mee neemt kun je zelf gratis mee varen. (m.u.v. de buitenlandse reis) Lezing Oostzee reis met uw afdeling Deze reis kun je ook op een eigen datum met een eigen groep/afdeling maken. Heb je interesse dan komen we graag langs om een lezing te geven over deze reis. Dan kun je daarna beslissen of deze reis op het programma komt. Wil je meer informatie? Debby Doodeman E-mail: debby@fogol.nl Mobiel: 06 30021816 www.fogol.nl