Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

Van toverlantaarn tot Nacht van de Nacht op Forteiland Pampus
Forteiland Pampus gelegen midden in het IJmeer viert twee weken lang herfstvakantie met bijzondere activiteiten. Van een diner bij kaarslicht tijdens de Nacht van de Nacht en verhalen over ‘Licht op Pampus’ tot workshops Toverlantaarn, rondleidingen en knutselen voor kinderen. Op www.pampus.nl staat het volledige activiteitenprogramma. Voor kinderen Samen werken aan een betoverende Pampus-film die wordt afgespeeld op drie ouderwetse toverlantaarns. Dat is wat de workshop van de Lichtbende in een notendop is. Op woensdag 21 oktober en 1 november worden twee workshops gegeven voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Kinderboekenschrijver Roel de Jong geeft op woens- en zaterdagen speciale kinderrondleidingen die veel te leuk zijn om te missen. Op 17 en 18 oktober komt telegrafist Ger Fritz laten zien hoe telegraferen werkt. Hij legt vanaf Pampus contact met mensen over de hele wereld, zónder internet. Kinderen kunnen morse codes leren en het Telegrafisten Diploma verdienen. Het vogelteam van Engbert van Oordt komt enkele dagen de vogels van Pampus ringen; bezoekers kunnen hen alles vragen over de vogels op en om het eiland en zelf ook vogels aanraken. Op alle dagen kan er volop in herfstsferen geknutseld en gekleurd worden. Voor volwassenen Romantisch dineren bij alleen kaarslicht met uitzicht over het IJmeer, en na afloop een rondleiding over het pikdonkere eiland en in het fort. De Nacht van de Nacht op 24 oktober is een nationaal evenement waarbij aandacht wordt gevraagd voor de (vele) verlichting die ’s nachts brandt. Pampus biedt tijdens de Nacht van de Nacht een all-in arrangement met overtocht vanaf Muiden, diner en rondleiding bij maanlicht. Pampus’ hoofdgids Peter Claesen geeft op 25 en 30 oktober een boeiende presentatie over ‘Licht op Pampus’. Waar kwam en komt de energie voor de verlichting vandaan op een eiland dat niet is aangesloten op het lichtnet? En hoe duurzaam is Pampus nu? Informatie & kaartverkoop Meer informatie over de activiteiten en reserveren voor de Toverlantaarn-workshop, het Nacht van de Nacht-diner en de lezingen is te vinden op www.pampus.nl. De activiteiten (behalve het diner) zijn bij de reguliere entreeprijs inbegrepen. Kaarten voor Pampus kunnen online worden geboekt via de ticketshop op www.pampus.nl en via Veerdienst Amsterdam op www.veerdienstamsterdam.nl. Forteiland Pampus is nog te bezoeken tot de wintersluiting, die ingaat na 1 november 2015.
Eiland maanlicht - foto Suzan Baars