Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

15-08-2014 - Zeilen naar de grootste zwarte stern slaapplaats van Europa
Augustus is de maand dat de aantallen zwarte sterns op vogeleiland de Kreupel op hun hoogtepunt zijn. Dus vormen deze prachtige sterns het thema van alweer de laatste excursie van 2014.
We varen vanuit de haven van Enkhuizen met zeilschip de Schuttevaer naar het vogeleiland. Na het hijsen van de zeilen vertelt zwarte stern onderzoeker Jan van der Winden tijdens een korte lezing in het vooronder de laatste bevindingen van zijn onderzoek naar het leven van de zwarte stern, in Nederland en ver daar buiten. Ondertussen komen we dichter bij het eiland en serveren we een zomers Italiaans pastabuffet voor aankomst.
Excursiedata: zaterdag 23 augustus 2014 Zie voor meer informatie www.fogol.nl of klik hier.