Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

21-03-2013 - Vissen naar verhalen in het Zuiderzeemuseum
Buitenmuseum geopend Van 30 maart tot en met 27 oktober komen bezoekers van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen in aanraking met levende geschiedenis onder de noemer Vissen naar verhalen. Bezoekers ontmoeten de bewoners van het buitenmuseum: de dorpsomroeper, de dienstmeid, de voddenboer, een voormalig bewoonster van Schokland en de Urker inwoners. Deze bewoners vertellen alles over het wonen, werken en leven van 1860 tot 1930. Zie hoe de dienstmeid de stoep schrobt, luister naar de dorpsomroeper en ontwijk de kar van de voddenboer. fotograaf: Ruud Baan @ Witman Kleipool
In verschillende huizen en buurtjes van het buitenmuseum betrekken de personages het publiek bij de dagelijkse gang van zaken in het Zuiderzeedorp. Voddenboer Evert heeft hulp nodig bij het uitzoeken, scheuren en wegen van de lompen. Vrouw Diender, een voormalig bewoonster van Schokland, is op zoek naar een nieuwe woonplaats. De dorpsomroeper vertelt wat er allemaal te beleven is en de dienstmeid laat zien hoe ze het huishouden runt. Ook bij de bewoners op Urk gaan de handen uit de mouwen. De bewoners zijn mensen van nu die een historisch personage spelen. Ze gedragen zich zoals hun personages dat vroeger gedaan zouden kunnen hebben. Campagnebeeld Het museum heeft speciaal voor het nieuwe seizoen een campagnebeeld laten maken door fotograaf Ruud Baan. Hierop zijn bekende Nederlanders Marly van der Velden, Ruben van der Meer en Jan Slagter te zien in Oudhollandse kleren met een modern tintje. Verjaardag Het buitenmuseum bestaat in 2013 dertig jaar en organiseert ter ere hiervan feestelijke evenementen. In mei komen de Friese skûtsjes langs de haven tijdens een speciale wedstrijd en worden er traditionele bruiloften gevierd. In juli wordt er gezwierd en gezwaaid op de nostalgische kermis opgesteld. Het complete agendaoverzicht staat op www.zuiderzeemuseum.nl. Over het Zuiderzeemuseum Het Zuiderzeemuseum richt zich op de cultuur van het voormalige Zuiderzeegebied en het huidige en toekomstige IJsselmeergebied. In het buitenmuseum staan authentieke panden uit dorpen rondom de voormalige Zuiderzee. Hier komt jong en oud in aanraking met de Zuiderzeecultuur. Zo kunnen bezoekers een touw slaan, op bezoek bij Urker inwoners of mee-eten in het huishouden van 1920. In het binnenmuseum maken bezoekers kennis met kunst, cultuur en erfgoed van voor en na de afsluiting van de Zuiderzee. Ook is er een schepenhal vol historische boten. Kenmerkend voor het Zuiderzeemuseum is dat het de cultuurhistorische collectie verrassend verbindt met hedendaagse kunst, vormgeving en design. www.zuiderzeemuseum.nl