Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2019
IJSSELMEERVERENIGING
Home De Vereniging Nieuws Algemeen Contact Het IJsselmeergebied Zoeken

1972 - 2019 - al 47 jaar !

16-04-2012 - Pieperrace ging voor de wind
De pieperrace 2012 kenmerkte zich door weinig wind op zaterdag en een flinke noordenwind op zondag. Gerrit van Portengen, een van de organisatoren: ‘Ik vond dat daardoor eigenlijk iedereen veel te snel en te makkelijk binnen kwam in Volendam. De IJsselmeervereniging had Pieperrace gesponsord door de jubileumuitgave van Henry Havard en De IJsselmeer als prijs ter beschikking te stellen. Dat was zeker besteed aan de organisatoren van de Pieperrace want in de toespraak werd de vereniging goed in het zonnetje gezet. ‘Zonder inzet van die club konden jullie hier niet zo zeilen.’
Besloten was door Portengen om het boek en tijdschrift alleen aan degenen te geven die tweede werden in hun categorie. Dat wekte wat verbazing maar iemand in het publiek verklaarde het als volgt: ‘Het is om jullie te troosten dat je geen eerste kan worden.’
De pieperrace wordt in het eerste weekend van april gehouden in Volendam. Mocht het dan Pasen zijn dan wordt het, zoals dit jaar, het tweede weekend. Deze wedstrijd voor traditionele zeilschepen houdt de herinnering in ere hoe de Volendammer Kwakken (groot type botter dat alleen in Volendam voorkwam), gedurende de periode 1943-1945, werden gebruikt om aardappelen (piepers) over te zeilen vanuit Friesland. De piepers waren ondermeer bestemd voor de Amsterdamse ziekenhuizen. Er zijn verschillende klassen zoals: Tjalken, Skûtsjes, Klippers en Visserijvaartuigen.
Voor de uitslag, meer foto’s en filmpje zie: www.pieperrace.nl