Het IJsselmeer, het grootste zoetwatergebied van Europa. Nederlands grootste verblijfplaats van vogels, internationaal als Wetland erkend en tevens Vogelrichtlijngebied, cultuurhistorisch erfgoed, een schitterend natuurgebied en... de enige nog open plek met vergezicht !
© MK-DATA 2011-2020
OUDE WEBSITE IJSSELMEERVERENIGING
Nieuwe website Nieuws Zoeken

1972 - 2020 - al 48 jaar !

IJsselmeerberichten - Zomer 2016 komt er aan!
IJsselmeerberichten - zomer 2016 Van de voorzitter: in memoriam Jan Baron Actualiteiten waarin aandacht voor de ontwikkelingen in de Hoornse Hop Randmeren Oude tijden herleven door nieuwe vischafslag (in Harderwijk) Van Spakenburg naar Hertog Reijnout (een wandeling) Wouter Waldus, archeoloog waterbodems (o.a. de IJsselkogge) Geen boten in de laatste 150 meter van de by-pass bij Kampen Vis Nicola Tien, biologe bij onderzoeksinstituut Imares (interview met adviseur visserijbeleid IJsselmeergebied) Vissen in het IJsselmeer (historie, ontwikkeling en actuele situatie van de visserij het IJsselmeergebied) Visvriendelijker spuien is groot succes (in de Oever en Kornwerderzand) Visrivier, commentaar op comentaar Zeuntjes, column Lex Wapenaar En verder Windenergie verpest het open IJsselmeerlandschap en  de natuur steeds meer Onderwaterarcheologie van het Hoornse Hop (o.a. interview met stadsarcheoloog van Hoorn Michiel Bartels) Uitgewoond...van geboortegolf naar uitvaartgolf (column Marten Bierman)
We leggen momenteel de laatste hand aan de nieuwe IJsselmeerberichten. Dit extra dikke zomernummer zit weer boordevol nieuws over landschap, natuur, cultuur en wetenswaardigheden over het IJsselmeergebied en onze vereniging: mis het niet.